Co je to sublimace?


Zajímá vás, co je to sublimace? Prozradíme vám to. V tomto případě nejde o termín fyzikální, chemický ani psychologický, ale jedná se o metodu přímého potisku materiálu. I když to s fyzikou a chemií souvisí. Proč je sublimace tak skvělá?

Proč sublimace?

Vysvětlíme vám, v čem je sublimace mezi metodami potisku obrazů naprosto jedinečná. Sublimace je proces, při kterém se zahřáté sublimační inkousty mění na plyny. Pokud jste dávali dobrý pozor ve fyzice, tak víte, že díky tomu se mohou spojovat jinak vzájemně neslučitelné materiály. V tomto případě barva a potiskovaná textilie. Díky tomu, že se do ní barva vsákne, je materiál vysoce odolný vůči otěru a mechanickému poškození. Není třeba ho chránit dalšími krycími vrstvami laků. Navíc se barva stává součástí plátna, takže v interiéru vydrží navždy. 

Snadná údržba

Naše fotoobrazy vynikají jednoduchou údržbou. Díky sublimačnímu potisku a kvalitním materiálům se nemusíte bát ani mechanického otěru. Při běžné údržbě si vystačíte s hadříkem namočeným ve vlažné vodě. Že by se barvy na obraze rozpily? Tak to se vám v žádném případě nestane!

Krásné a živé barvy

Další nespornou výhodou této tiskové technologie je vysoká pigmentace a kvalita barev. Zatímco jiné technologie tisku využívané v tomto oboru barvy na fotoobrazech pohlcují a je proto třeba fotografie před tiskem poupravit, zvednout jas a živost barev, v tomto případě se nemusíte bát. Dostanete totiž přesně takové barvy, jako na fotografii. Sublimace si navíc lépe dokáže poradit s drobnými detaily.

DSC_4473.jpg